Een-op-eengesprekken
In ‘t Praethuys kun je ook terecht bij een aantal professionals voor een-op-eengesprekken. Dit zijn een psychosociaal therapeut, geestelijk verzorgers en voedingsdeskundigen.
EEN-OP-EENGESPREKKEN
We zijn blij met onderstaande mogelijkheden van een-op-eengesprekken. Dat zijn:
- Gesprekken met een geestelijk verzorger.
Hier kun je terecht voor vragen zoals: waarom overkomt mij dit? Waar vind ik kracht voor het omgaan met mijn verdriet? Wat is echt belangrijk in mijn leven? Waar geloof ik (nog) in? Hoe ga ik om met mijn ziekte, behandeling of met euthanasie. - Gesprekken met een psychologisch geschoolde coach:
Annemieke Beemster ziet op maandagochtend gasten in ons huis
Zie ook: https://www.naareenbeterevenwicht.nl/oncologie - Gesprekken met een gediplomeerd diëtiste/voedingsdeskundige:
Edith Meyering ziet op maandagmiddag gasten in ons huis
Zie ook: https://www.betermetdieten.nl
Psycholoog
Carolien van Weert. Je hebt de stap gemaakt om naar een psycholoog te gaan. Het kan ook zijn dat je bent doorverwezen. Drs. Carolien van Weert is eerstelijnspsycholoog en heeft zich gespecialiseerd in de begeleiding van patiënten en naasten met problemen rondom kanker. Ze werkt praktisch, klachtgericht en in overleg met de huisarts en andere verwijzers. Doel van de behandeling is het verminderen dan wel opheffen van uw klachten en/of anders leren omgaan met problemen.
Je kunt terecht met klachten als: depressie (licht tot matig), paniekaanvallen, angstklachten en (psycho-)somatische klachten zoals pijnklachten, hyperventilatie en spanningsklachten. Ook kan zij je helpen bij eventuele ontstane problemen in de relatie(s) met uw naaste betrokkenen.
Je kunt je telefonisch aanmelden via de Psychologenpraktijk: de Mare 072-5648931. Vraag naar Carolien van Weert. Of per email: ppdemare@xs4all.nl
www.psychologenpraktijkdemare.nl
Psychosociaal therapeut
Annemieke Beemster. Dealen met kanker is een moeilijke opgave. Iedere cliënt heeft zijn of haar eigen verhaal. Het is aan de ene kant een heel persoonlijk proces en aan de andere kant komen in veel verhalen herkenbare thema’s naar voren, zoals de impact op de cliënt en op zijn of haar omgeving en omgaan met de mogelijkheden en onmogelijkheden, omgaan met emoties en omgaan met herstel. Het gaat over acceptatie, veerkracht en het stuur weer in handen nemen en zingeving.
Cliënten kunnen terecht voor gesprekken, ondersteuning, ontspanning, visualisaties en indien nodig therapeutische sessies. Naar aanleiding van de intake en hulpvraag wordt een persoonlijk plan van aanpak gemaakt. De doelen en thema’s worden dan in overleg vastgesteld. Het aantal sessies en de frequentie van de sessies zijn afhankelijk van persoonlijke situaties.
Ook kun je terecht voor re-integratietrajecten in spoor 1 of 2. Werkgevers nemen meestal de kosten op zich voor deze trajecten. Vaak worden ook gecombineerde trajecten financieel ondersteund door werkgevers. Na de intake kunnen wij in overleg met jou een offerte uit laten gaan. Dit kan ook op advies van bedrijfsartsen. Bij re-integratie trajecten wordt in overleg met de cliënt rapportage(s) gemaakt voor bedrijfsarts en werkgever.
“Naar een Beter Evenwicht” is aangesloten bij NOZ Netwerk Oncologische Zorg.
Bel of mail voor het maken van een afspraak: tel 06 – 40991791 / info@naareenbeterevenwicht..nl
Geestelijk verzorgers
Waarom overkomt mij dit? Waar vind ik kracht voor het omgaan met mijn verdriet? Wat is écht belangrijk in mijn leven? Waar geloof ik (nog) in? Hoe ga ik om met mijn ziekte, behandeling of met het levenseinde. Voor antwoorden op deze vragen kun je terecht bij een geestelijk verzorger.
Marjo van Bergen en Jos Timmerman zijn geestelijke verzorgers aangesloten bij het Centrum voor Levensvragen www.centrumlevensvragen.nl. Een afspraak met één van beide kun je maken via ’t Praethuys 072 – 5113644 / info@praethuys.nl
Vragen over ’t Praethuys? Of over onze activiteiten? Neem dan contact met ons op!
Weet dat je altijd kunt binnenlopen. Maak je liever een afspraak? Dat mag natuurlijk ook.
Westerweg 50
1815 DG Alkmaar